Dlaczego badania wysokościowe są takie ważne

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie badania wysokościowe Bielsko

Psycholog to osoba, o której mnóstwo osób nie ma zbyt dobrego zdania. Bardzo dużo z nas sądzi, że zajmuje się wyłącznie zgłębianiem relacji prowadzonych pacjentów z innymi ludźmi. Tymczasem okazuje się, że wiedza psychologa stanowi nieocenioną pomoc przy określaniu zdolności do wykonywania określonych prac. I tak, badania psychologiczne wykonywane są między innymi w przypadku osób chcących podjąć pracę na wysokościach.

Badania wysokościowe: co się na nie składa?

Badania wysokościowe tak naprawdę wcale nie różnią się od tych, jakim poddawani są osoby chcące wykonywać zawód kierowcy zawodowego. Podstawą są testy inteligencji, temperamentu, osobowościowe. Ich istotnym rozszerzeniem są testy aparaturowe, które pozwalają ocenić między innymi zdolność do koncentracji uwagi i szybkość reakcji. Z pomocą testów aparaturowych jesteśmy w stanie ocenić czy badana osoba w wystarczający szybki sposób zareaguje na to, co wydarzy się w czasie pracy. Do wykonywania tych testów psycholog wykorzystuje takie urządzenia, jak stereometr, aparat krzyżowy i wirometr. To proste urządzenia, które dostarczają szeregu informacji na temat osoby badanej. Badania wysokościowe psychologiczne w każdym wypadku obejmują także wywiad psychologiczny. W jego trakcie osoba badana powinna być z psychologiem w stu procentach szczera. Podawanie nieprawdziwych informacji nikomu nie pomoże.

Kto wykonuje badania wysokościowe?

Nie każdy psycholog może wykonać badania wysokościowe. Uprawnionymi do ich przeprowadzania są ci specjaliści, którzy mają za sobą studia podyplomowe na kierunku psychologia transportu. Posiadają oni tak umiejętności, jak i wiedzę do wykonywania tego typu badań. Badania wysokościowe prowadzone przez psychologa nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania. Trzeba jedynie pamiętać o zabraniu na badanie okularów, jeżeli o obowiązku ich noszenia zadecydował okulista.

Lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]