Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Remont mieszkania, przebudowa bądź budowa domu, prace w ogrodzie, sprzątanie piwnicy bądź strychu – co łączy te, z pozoru kompletnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku pojawiają się spore ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy odwieźć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, jeśli nie możemy przetransportować ich na własną rękę? W takich sytuacjach najlepiej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży teraz obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co czyni to rozwiązanie praktycznym i bezproblemowym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Kontenerowy wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z oczywistych powodów usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zapewnić przewozu odpadów do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest także niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. Zimą to także najlepszy sposób na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z boisk, dróg wewnętrznych, parkingów czy trawników.