Aktualizacja WordPress – dlaczego jest ważna dla bezpieczeństwa strony

Poznaj więcej szczegółów o aktualizowaniu WordPressa na wpmagus.pl.

WordPress, opracowany głównie jako oprogramowanie blogowe, błyskawicznie stał się jednym z najpopularniejszych CMS-ów. Ponieważ bez trudności można opanować podstawy posługiwania się nim, a jednocześnie jest niezwykle szybki, korzysta się z niego aktualnie do projektowania skomplikowanych stron firmowych oraz sklepów internetowych. Niemniej jednak ten CMS może być źródłem przykrych sytuacji, w związku z tym ważną i konieczną usługą jest aktualizowanie WordPressa.

Z jakiego powodu powinno się zlecić aktualizację WordPressa profesjonaliście?

Utrzymanie strony na aktualnej wersji systemu zarządzania treścią jest bez wątpienia podstawą jej bezpieczeństwa. Nagminnie jednakże firmy po utworzeniu strony zaniedbują cykliczną instalację najnowszych wersji CMS-a bądź aktualizacji używanych wtyczek, przez co wystawiają witrynę na ataki hakerskie lub infekcję przez malware. Na domiar tego, pomimo iż WordPress jest niezwykle nieskomplikowanym CMS-em, jego aktualizowanie może wiązać się z niespodziewanymi problemami z należytym funkcjonowaniem sklepu lub strony. W związku z tym ważne jest, aby działanie to realizowała zawsze osoba zaznajomiona z WordPressem, a jeśli nie mamy w firmie wydziału IT, zaleca się zlecić opiekę techniczną nad stroną niezależnemu rzeczoznawcy.

Do kogo kierowana jest usługa opieki technicznej nad stroną www?

Oferta aktualizowania WordPressa to usługa kierowana zwłaszcza do użytkowników biznesowych, zarówno małych jak i dużych podmiotów, którzy troszczą się o skuteczne i trwałe funkcjonowanie ich strony oraz ochronę jej baz danych i zasobów. Oferta ta pomocna jest także freelancerom oraz blogerom prowadzącym własne strony www. W elementarnym dostępnym pakiecie zawarta pomoc w sporządzeniu kopii zapasowych, wykonanie aktualizacji WordPressa oraz eliminacja następstw cyberataków. W ofercie bardziej rozbudowanych pakietów dostępne są także rozmaitego rodzaju monitoringi (m.in. zmian wtyczek, logowań użytkowników oraz zmian treści).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]