Zalety jonizatora powietrza

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie świeżości nadają jony ujemne, które tworzą się m.in. w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, pozytywnie oddziałują na nasze otoczenie i zdrowie oraz łagodzą nieprzyjemne zapachy.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić na skutek wydzielania się ogromnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego lub oddziaływania intensywnego pola magnetycznego. Obecnie większa część z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, jak laptopy, telewizory czy drukarki, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobre aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, tworzą się przez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach silnie uprzemysłowionych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego aby znowu odczuć czystą i świeżą atmosferę w domu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja wykorzystywana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala zatrzymać szkodliwe wirusy i bakterie, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy dym papierosowy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie chronicznego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w placówkach oświaty, biurach, instytucjach publicznych czy przychodniach medycznych, czyli tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.