Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

Sprawdź, gdzie kupić panele podłogowe

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Jak więc układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać również o odseparowaniu ich od podłoża – najlepiej nada się do tego folia PE o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej montować startując z kąta pomieszczenia. Przed ich położeniem, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem potem producent ma prawo nie uznać reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższy bok przylegał do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie będziesz miał żadnych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe reagują na skoki temperatury w domu. Należy więc zostawić dylatacje o szerokości przynajmniej jednego centymetra, do których zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]