Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Skieruj się na https://topfx.pl i zakończ poszukiwania kantoru internetowego!

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w pobliskim banku albo w kantorze – te ostatnie w dalszym ciągu funkcjonują supermarketach czy w galeriach handlowych! Lecz w ekspresowo przekształcającej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać obcą walutę bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, skutkiem tego właśnie pojawiły się kantory online, w których jest to możliwe.

Atuty kantoru internetowego

Operacja w kantorze internetowym jest jednakowo łatwa jak kupno obcej waluty w fizycznym kantorze. Klient loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Atutem kantorów online jest głównie to, iż wymianę można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane pozyskiwane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, z reguły z zeszłej doby. Drugim i niesłychanie ważnym plusem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez placówki bankowe oraz kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może zakończyć się naliczeniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują też kilka pomocnych usług stosowanych przez konsumentów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w określonym przez użytkownika dniu czy też takiej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, kiedy ustalony przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku).

Kantor wymiany walut online – usługa dla pracowników zagranicznych i kredytobiorców

Kantory online to opcja dla wszystkich doceniających wygodę oraz ogromną niezależność w rozporządzaniu własnymi pieniędzmi. Korzystają z nich także osoby uczące się czy też zatrudnione za granicą oraz osoby spłacające pożyczki wzięte w walucie obcej. Lecz zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.