Na co możemy przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej zamawianych usług bankowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, bo możemy zdobyć tak już niewielkie sumy – w wielu bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on również być formą sfinansowania większych wydatków, ponieważ najczęściej jego maksymalna kwota to nawet sto tysięcy PLN, ale osoby o największych zarobkach – między innymi lekarze – mają szansę uzyskać nawet pół miliona złotych. Koszty kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od 8 do nawet 16 procent. Co jeszcze warto na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – dlaczego się opłaca?

Jak możemy dowiedzieć się ze spotów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, jaki składamy jest szybko analizowany, przez co środki otrzymujemy najwyżej po paru dniach, a dzięki niedużym wymaganiom, mają szansę uzyskać go również osoby z niedużymi zarobkami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony każdemu, gdyż podobnie jak przy innych typach pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu można wydać na każdy cel – tak na zakup akcesoriów RTV, jak i auta czy sfinansowanie zagranicznego wyjazdu.

Kredyt gotówkowy bez niebezpieczeństwa

Rozważając wzięcie kredytu gotówkowego, należy uświadomić sobie, że nietrudno wtedy o błędy, a ich skutkiem są zazwyczaj duże finansowe tarapaty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty musimy dokładnie przemyśleć, zwracając uwagę zarówno na odsetki, jak i pozostałe wydatki – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym pomysłem z pewnością będą zatem usługi doświadczonego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie spłacić go bez większych komplikacji.