Kredyty dla firm – jak go uzyskać?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, na pewno przechodziłeś trudniejsze chwile pod kątem finansowym. Partnerzy, którzy spóźniają się z opłaceniem należności lub niespodziewane wydatki na rozwój działań – takich sytuacji może być wiele. Wybawieniem może kredyt na działalność gospodarczą.

Rodzaje kredytów dla firm

Jest wiele sposobów na wsparcie działalności firmy. Kredyt inwestycyjny dla firm pozwoli realizować ich potrzebę rozwoju, a kredyt gotówkowy dla firm okaże się zbawiennym zastrzykiem finansowym podczas gorszego momentu działalności. Przy wyborze odpowiedniego kredytu warto kierować się dopasowaniem oferty do naszego modelu biznesowego. Przykładowo, jeżeli rozliczamy się z Urzędem Skarbowym na podstawie ryczałtu lub księgi przychodów i rozchodów, powinniśmy znaleźć taką ofertę, która godzi się na powyższy sposób rozliczenia.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń o dochodach

Wielu przedsiębiorcom udzielano kredytu dla firm bez zaświadczeń z US i ZUS, a nawet bez wykazania obrotu i dochodu. Aby włączyć się do grona zadowolonych kredytobiorców, najlepiej skorzystać z porady rzetelnego doradcy kredytowego, który zna wszelkie obecne na rynku oferty i będzie potrafił wybrać tę najkorzystniejszą. Pomoże on również w sytuacji, gdy chcesz uniknąć sięgnięcia przez bank do rejestrów BIG i KRD.

Kredyt dla firm poniżej 6 miesięcy działalności

Jeżeli bank odmówił Ci pożyczki z uwagi na krótki staż firmy, nie załamuj rąk. Na rynku pojawiają się oferty banków, kierowane do raczkujących firm. Niektóre z nich są osiągalne nawet dla firm, które dopiero co założone! Tutaj jednak znowu konieczna okaże się konsultacja z doradcą, który zaproponuje kredytów dla prowadzących działalność gospodarczą już od pierwszych dni po założeniu przedsiębiorstwa.