Kredyt bez historii kredytowej – czy to możliwe?

Zaciąganie kredytów cieszy się obecnie wielką popularnością, nie wszyscy jednak mogą to zrobić. Jest bardzo wielka grupa osób, które nie są w stanie wziąć takiego zobowiązania, bo nie posiadają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak się z nim uporać?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Banki najczęściej posiadają własne warunki, według których zgadzają się przyznać kredyty albo odmawiają takiego finansowania. Można jednak wymienić ogólne warunki, określające kwestię posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które spłacają już zaciągnięte kredyty. Na szczególne problemy muszą przygotować się ci, którzy nie zaciągnęli dotąd żadnego kredytu. Zaliczają się do tego grona przede wszystkim studiujący oraz klienci, którzy pracują od kilku lat i osiągają zbyt małe zarobki bądź są zatrudnieni na tzw. „śmieciówkach”. Z faktem, że kredyt nie będzie im przyznany, powinni liczyć się również renciści. Rzecz jasna, kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także wykonujące pracę za granicą. Są to sytuacje, które powodują, iż teoretycznie nierealne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób decyduje się wziąć kredyt w instytucjach pozabankowych. Nie warto tego robić, ponieważ kredyty w takich firmach wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej warto skorzystać z doradztwa pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, które z banków posiadają mniej rygorystyczne przepisy i mogą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik podpowie, jak zbudować zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe spłacanie zobowiązań, warto zatem kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w banku, w którym chce się uzyskać kredyt. Znakomitym wyjściem jest również na przykład zaciągnięcie kredytu nie samodzielnie, lecz wspólnie z drugą osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo bądź – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych opcji, jakie podpowiedzieć może dobry pośrednik, jest bardzo dużo.