Jakie możliwości daje usługa mass collect?

Po więcej szczegółów o tym, jak działa mass collect kliknij tutaj.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji płatności masowych. Przybliżamy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Działanie mass collect

Funkcja usługi mass collect jest generalnie stosunkowo prosta. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest użyteczne tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest spora ilość klientów, a więc na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych, a także wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze nadanie klientom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą wykonali oni przelew (przelew z karty, przelew pocztowy lub tradycyjny przelew). Korzystanie z mass collect wiąże się także z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat niż w przypadku księgowania ręcznego, a równocześnie eliminacją potencjalnych pomyłek często przydarzających w czasie tej czynności.

Dlaczego opłaca się skorzystać z usługi mass collect?

Choć mass collect nie jest aktualnie proponowane w większości banków (mają ją m.in. część banków spółdzielczych i BNP Paribas) warto rozważyć jego zastosowanie w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc wystawia mniej niż setki faktur. Zastosowanie mass collect wiąże się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a zatem kontrolowanie na bieżąco spływu opłat) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutkuje podniesieniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]