wymiana euro na pln

Gdzie sprawdzić aktualny kurs euro i wymienić walutę?

Euro to stosunkowo nowa waluta, ponieważ w postaci monet oraz banknotów pojawiła się w obiegu zaledwie w 2002 r.. Jest ona dzisiaj obowiązującym środkiem płatniczym w większości krajów UE. Polska do tej pory nie spełnia przesłanek, umożliwiających wejście do strefy euro, co nie świadczy o tym, że jej obywatele nie używają tej waluty na co dzień, czy to dokonując zakupów w zagranicznych sklepach lub też biorąc w niej kredyt.

Euro – ujednolicona waluta ułatwia biznes oraz podróżepo UE

Powszechne stosowanie euro w krajach przynależących do UE w znacznym stopniu ułatwiło życie większości obywateli starego kontynentu, tak w sferze prywatnej, jak i biznesowej. Wspólna waluta oznacza przecież mniejszy problem z policzeniem potencjalnego kosztu lub zysku podczas planowania m.in. transakcji w handlu międzynarodowym, co przedtem z uwagi na gwałtowne wahania kursów pomiędzy walutami nierzadko mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa również na swobodę podróżowania rezydentów krajów członkowskich, którzy w zasadzie wcale nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w pokaźną ilość pieniędzy w obcej walucie na czas urlopu za granicą. Teraz potrzebna im jedynie ich aktualna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów pobieranych przez bank przy każdej płatności.

W kantorze online szybko poznasz aktualny przelicznik euro

Polska, mimo wejścia do struktur Unii Europejskiej w 2004 roku, nadal nie spełnia wszystkich warunków pozwalających na wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie zmienia to faktu, iż jako obywatele kraju członkowskiego UE regularnie prowadzimy interesy i kupujemy w euro. Osoby często realizujące transakcje w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualny kurs euro na stronie kantoru internetowego, a zarazem również ekspresowo wymienić złotówki na euro bez konieczności wychodzenia z mieszkania. Wymiana euro online przez wzgląd na niższe spready jest bardziej opłacalna i wygodniejsza, ponieważ może zostać zlecona o każdej porze dnia (nawet w środku nocy!), a wymiana waluty odbywa się po kursach aktualizowanych na bieżąco, a nie – jak to najczęściej jest przyjęte w kantorach stacjonarnych i bankach – w oparciu o uśredniony kurs z ubiegłego dnia.