Chcesz inwestować w kruszce? Rozważ zakup złotych monet bulionowych

Zobacz, gdzie zamówić złote monety bulionowe, wejdź na goldbroker.pl.

Osoby decydujące się na inwestycję w złoto mogą robić to na kilka sposobów: kolekcjonować biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje spółek powiązanych z rynkiem metali szlachetnych bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w sektory gospodarki związane z tym kruszcem. Inną metodą jest nabycie złota inwestycyjnego, które dostępne jest nie tylko w formie sztabek, ale również monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – nie są emitowane w ograniczonym nakładzie

Monety ze złota kojarzymy zazwyczaj z monetami kolekcjonerskimi, aczkolwiek monety bulionowe, nazywane też lokacyjnymi, czy to złote czy z drugich metali szlachetnych, różnią się od nich pod wieloma względami. Po pierwsze monety bulionowe są wybijane celem inwestowania w nie kapitału, dlatego też ich nakład z danego roku nie jest limitowany, a raczej regulowany przez popyt na rynku. Monety bulionowe nie są bite w seriach tematycznych lub w związku z pamiętnymi wydarzeniami, dlatego ich wygląd wyjątkowo sporadycznie ulega zmianie. Z reguły złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę różnią się od siebie wyłącznie rocznikiem bicia. Wypada wspomnieć, iż część monet bulionowych, pomimo uznawania ich za środek płatniczy, nie posiada swojego nominału podanego w walucie, a ich faktyczną wartość wyznacza czystość oraz ciężar użytego do ich bicia metalu. Atutem monet bulionowych jest to, że są popularne w nawet najdalszych zakątkach świata, więc ich ewentualna sprzedaż jest mniej obciążona ryzykiem straty aniżeli lokalnych monet kolekcjonerskich.

Rodzaje złotych monet bulionowych

Najczęściej kupowane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 oz, jednak mennice wypuszczają również monety o wadze 1/50 czy 1/2 oz złota. Wypada wiedzieć, że monety bulionowe bite są na ogół ze złota najwyższej próby (.999), ale przykładowo. Amerykański Gold Eagle lub Krugerrand z Południowej Afryki wybijane są 22 karatowego kruszcu. Jeśli monety bulionowe mają w sobie dodatek miedzi, ma to z reguły na celu wzmocnienie monety, a przez to zmniejszenie możliwości jej uszkodzenia. Monety bulionowe z dodatkiem innych metali są proporcjonalnie cięższe, a nominał, którym są oznakowane świadczy o ilości czystego złota, które się w nim znajduje.

W ofercie polskich dostawców złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez przeszkód natrafią na najpopularniejsze z nich, czyli chińską Pandę, australijskiego Kangura czy wymienione wyżej Krugerrandy.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]