Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

Jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta aktywnych wakacji dla singli, zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Są dwie kategorie ludzi: ci, którzy wolne dni uwielbiają spędzać na przyjemnej bezczynności i ci, którzy w każdy dzień wolny starają się zrobić coś wyjątkowego, czego do te pory jeszcze nie doznali. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne przygotowują nietuzinkowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Sposobność na zawiązanie długoterminowych znajomości – wyprawy dla aktywnych

Wyprawy dla aktywnych to starannie zaplanowane kilkudniowe wycieczki dla tych, którzy chcą zobaczyć rozmaite regiony świata oraz naszej ojczyzny od całkowicie nowej strony. Harmonogram takich wypraw jest jest pełen porywających atrakcji, których zwyczajny turysta nie uświadczy z pozycji komfortowego siedziska na werandzie dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających nowych wrażeń to również znakomita szansa, aby nabyć dodatkowe kwalifikacje, ponieważ często wiąże się ze instruktażami nieodzownymi do opanowania reguł bezpiecznego zachowania się w określonym obszarze. Podczas wycieczki w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się posługiwania się rakami i czekanem czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci opanowują strategie survivalu, jak również tego, jak postępować w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, a więc np. w razie zejścia lawiny. Należy też nadmienić, iż taka wycieczka w góry pełna jest skomplikowanych zadań wymagających zaufania i współpracy pomiędzy uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Aktywne wycieczki to nie tylko polskie góry

Najciekawsze wycieczki, do których musimy wykazać się wysoką kondycją fizyczną, to z reguły wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z wzorową kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najważniejsze szczyty tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz oraz Babią Górę. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i przespacerują się uliczkami przepięknych miast tej wyspy – Katanii, Palermo oraz Trapani. Ale Europa to nie jedyne obszary, dostępne dla początkujących globtroterów – bez problemu dadzą sobie rade też w czasie wyprawy do Namibii bądź w Himalaje.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]