Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Więcej informacji o atrakcjach turystycznych w Małopolsce uzyskasz tutaj.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem czasem trudno znaleźć coś dla siebie w zalewie wiadomości o zbliżających się imprezach sportowych bądź kulturalnych i godnych zwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Aby przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o ekspozycjach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na stronie głównej zauważą mapę, na której migiem znajdą Centra Informacji Turystycznej, kempingi, hotele i pensjonaty, a także zabytki i muzea zlokalizowane w różnych punktach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Prócz tego dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, trasy rowerowe oraz urok małopolskiego folkloru.

Witryna o najciekawszych miejscach Małopolski nie pomija zagranicznych podróżników

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych górskich miejscowości. Newsy znajdujące się na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale również w m.in w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim oraz słowackim. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców może być również sekcja Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie podróży po naszym kraju.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego