Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Kliknij tu jeśli jesteś zainteresowany ciekawymi miejscami w Małopolsce.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, stąd czasem trudno znaleźć coś dla siebie w gąszczu informacji o najciekawszych zabytkach oraz najnowszych eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj portal stworzony specjalnie dla turystów

Żeby przybliżyć potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak też o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego terenie. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka znajdą zabytki i muzea, motele, hotele i schroniska młodzieżowe, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Prócz tego dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, urok miejscowego folkloru czy regiony agroturystyczne.

Strona o atrakcjach w Małopolsce dba też o cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina też o turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych górskich miejscowości. Ciekawostki dodawane na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Turyści z zagranicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Niezwykle wartościowy dla cudzoziemców może być także dział Rozmówki, w którym poznają najpopularniejsze słowa i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wczasów w Polsce.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego