Najciekawsze miejsca w Małopolsce

Najładniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej klarowne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Prezentujemy ciekawe, legendarne oraz nieznane, ale na pewno najlepsze miejsca w Małopolsce.

Najpiękniejsze mało znane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest bez liku – w wielu z nich spotykamy tłumy, ale czy znasz te mniej popularne oraz nowe miejsca w Małopolsce, które warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, ale niemniej jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Aczkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich uroczy pejzaż – przy odpowiedniej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najodpowiedniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie tajemniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Interesujące atrakcje w Małopolsce / Śliczne i interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec trzeba wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy poniekąd tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają amatorów wspinaczki, nie wyłącznie amatorów, ale także uznanych alpinistów i himalaistów.