Przycinanie, karczowanie i pielęgnacja drzew

Parki w miastach wymagają wyjątkowej pielęgnacji – drzewka należy regularnie przycinać, a te, które stanowią zagrożenie, usuwać. Kiedy stosuje się frezowanie pni i kogo najlepiej wynająć do takich zadań? W jaki sposób pielęgnuje się drzewa w miastach? Sprawdź nasz poradnik.

Pielęgnacja drzew – rozdrabnianie gałęzi i cięcia standardowe

Rozdrabnianie gałęzi, instalowanie wiązań elastycznych, cięcia techniczne – wszystkie te zabiegi przyczyniają się do poprawy estetyki parku, jak również bezpieczeństwa osób przebywających na jego terenie. Cykliczne kształtowanie koron młodych nasadzeń zapewnia wiele korzyści – korona jest ładniej uformowana, a drzewo rodzi więcej owoców. O starszych drzewach także trzeba pamiętać – połamane gałęzie należy regularnie usuwać, a wówczas drzewa będą zachwycały piękną koroną. Wycinka jest niezbędna w przypadku, gdy korony drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pomoc profesjonalnej firmy jest niezastąpiona także po wichurach, kiedy zachodzi obawa, że uszkodzone drzewa mogą się wywrócić.

Pielęgnacja drzew – wycinka a polskie prawo

Polskie prawo ciągle się zmienia. Procedury z biegiem lat przestały być tak dokuczliwe, jednak sama pielęgnacja parków jest procesem skomplikowanym. Nierzadko wycinka drzew wymaga zastosowania ciężkiego sprzętu, ale jest on niezbędny także do wyrównania powierzchni. Wtedy warto skierować swoje kroki do firmy zewnętrznej, która posiada doświadczenie w wycince. Jednym z najważniejszych zabiegów jest frezowanie pni wykonywane już po wycince. Specjalne ostrza rozdrabniają pozostałości po pniu. Zrębki drzew można potem zagospodarować np. jako surowiec energetyczny.