fala uderzeniowa, aparat do fali uderzeniowej

O leczeniu falą uderzeniową

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia pomagająca wyleczyć dolegliwości różnego typu. Jak jest stosowana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie stosowana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie wykorzystywana w kosmetologii, rehabilitacji, medycynie sportowej, ortopedii, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i wykazuje się dużą efektywnością w walce z różnorodnymi dolegliwościami. Nowoczesne aparaty do fali uderzeniowej niesłychanie precyzyjnie aplikują impulsy, co zapewnia nadzwyczaj dobre efekty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają między innymi w przypadku chorób powiązanych z narządami ruchu, takich jak zespół bolesnego barku, zapalenie ścięgien, ostroga piętowa czy bóle w okolicy bioder. Urządzenie do fali uderzeniowej może być wykorzystywane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez fizjoterapeutów oraz kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – 70% skuteczności

Używane współcześnie aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa niezależne kanały oraz aplikatory, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie leczenia u dwóch pacjentów w tym samym czasie. Współczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na zredukowanie sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej jest efektywna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]