Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie w rehabilitacji

Co powinno się wiedzieć o laser wysokoenergetyczny cena?

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika stosująca silnie skupioną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, a także przyczynia do usprawnienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta metoda leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do rehabilitacji niemal każdej części ciała. Nieraz jest stosowany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący następstwa kontuzji takie jak: naderwania ścięgien, skręcenia stawów czy zapalenia. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest również używany między innymi w leczeniu zapalenia stawów, lumbago, ostrogi piętowej oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest także przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, co za tym idzie, inny sposób emisji lasera. Wyróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe, które wysyłają światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]