Jak działają aparaty do ultradzwięków?

Chcesz kupić aparat do terapii ultradźwiękowej? Wejdź na www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Obecnie fizjoterapeuci często wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem poprawnie aplikowane ultradźwięki mają korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do usprawnienia przepływu limfy, zmniejszania napięcia mięśniowego i łagodzenia bólu. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie wieku, bazuje na dwóch rodzajach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – ścięgien, wiązadeł, stawów czy blizn i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku lub przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają zbawienny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Funkcjonują 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie świetnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też podejmujących ich w wielu placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym rozwiązaniem.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]