Badania operatorów

Jeżeli potrzebujesz zlecić badania operatorów Bielsko, zajrzyj w to miejsce.

Są potrzebne do tego, by sprawdzić, czy ktoś jest wstanie podjąć pracę jako operator wózka lub innej maszyny. Mimo, że część kandydatów się ich boi, kiedy nie mamy schorzeń psychiatrycznych, ich przejście nie może sprawić nam znaczących kłopotów. Jak jednak przebiegają badania operatorów pojazdów? Czego należy się po nich spodziewać?

Początkowa część badania operatorów

Na początkowym etapie badania przyszły operator uzupełnia opracowany przez specjalistę kwestionariusz. Musi w nim odpowiedzieć na pytania związane z zachowaniem w różnych, czasem problematycznych sytuacjach. Po przeczytaniu odpowiedzi kandydataubiegającego się o uprawnienia, specjalista będzie potrafił określić, jak sprawnie radzi sobie z nerwami oraz przetestować jego sprawność intelektualną i zdolności interpersonalne. Zawartość formularza zależy od profesji kandydata. Pierwsza część badania operatorów często wywołuje ogromny stres, ale jej przejście rzadko okazuje się niewykonalne.

Psychotechniczne badania operatorów

Kolejny etap badania operatorów wymaga zastosowania specjalnie opracowanych przyrządów. Poszczególne testy sprawdzają takie cechy jak czas reagowania lub podejmowanie wyborów w trudnych sytuacjach. Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach ten etap testów może się nie odbyć. Tak się stanie, jeśli kandydat w wywiadzie przyzna się do nie najlepszego samopoczucia lub badanie udowodni, że przed odwiedzeniem poradni spożył napój wyskokowy. Zaplanowane działanie może być wówczas przełożone albo – jeśli przyczyną okaże się alkohol – także odwołane.

Lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]