adobe photoshop kurs, digital painting kurs

Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat usiłują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już wystarczająca, by zdobyć pracę w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego stosują w głównej mierze zaawansowane oprogramowanie. Znając te realia duży odsetek młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się przyswoić sobie znane programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Istnieje wiele programów używanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż został opracowany jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie został głównym oprogramowanie game devów i ilustratorów. W rezultacie sukcesu Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak przykładowo Corel Painter, Krita czy GIMP, w których dzięki użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akrylowymi, akwarelą lub temperą. Digital painting daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nieudanych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Kurs malarstwa cyfrowego online – nie tylko nauka podstaw działania programu

Właściwie uczenie się malarstwa cyfrowego odbywa się w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, aczkolwiek aby dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz najpopularniejsze triki korzystania z pędzli, zalecamy zapisać się na kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one tylko podstaw działania oprogramowania. Ważne jest jednakże, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z autorem kursu.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]