Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Chcesz zamówić topaz mistyczny? Zobacz tu

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym uznaniem miłośników biżuterii. Choć na początku nietrudno pomylić się, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem odpowiedniej techniki wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ wysokiej temperatury i powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Kolory topazu mistycznego

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, jakim jest pokryty. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień przybiera purpurowy kolor, błękitny z kolei jest wynikiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe efekty przynosi wykorzystywanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii czy Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed chwilą napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do wyrobu naszyjników, pierścionków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do eleganckich kreacji – doskonale wygląda również na co dzień. Ważna jest również mnogość kolorów, dzięki której łatwiej możemy wybrać biżuterię do konkretnego stroju.