Srebrne wisiorki

Chcesz nabyć zawieszki srebrne? Wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna znajduje się wśród najchętniej stosowanych przez złotników materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, doskonale wygląda, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób są szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas sprzątania koniecznie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć pudełka wykładane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Metal ten źle reaguje również na kontakt z wilgocią czy ciepłem, które mogą sprawić, że straci barwę lub się odkształci. Zanim włożymy parę przedmiotów do pudełka, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną szmatką albo włożyć do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do pielęgnowania wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy używać delikatnych szmatek – twarde potrafią porysować powierzchnię.