Sklep jubilerski – dlaczego warto tam kupować biżuterię?

Szukasz fachowej pomocy? Skontaktuj się z złotnikiem Kraków

Wraz z zwiększeniem dostępu internetu oraz rozkwitem rynku, zmieniliśmy też nasze nawyki związane z robieniem zakupów. Obecnie bardzo chętnie korzystamy z możliwości zamawiania w sieci. I chociaż w internecie kupimy nieomalże wszystko, wciąż wiele przedmiotów warto kupować w sklepach stacjonarnych. Należy do nich m.in. biżuteria.

Czy powinno się kupować biżuterię od jubilera?

Zakup srebrnego wisiorka, broszki czy pierścionka łączy się z wyższym wydatkiem niż te, do których przywykliśmy podczas zwykłych zakupów. Zatem, żeby być pewnym, że biżuteria zaspokoi wszystkie nasze oczekiwania, najlepiej zobaczyć ją osobiście w sklepie jubilerskim. Jest mnóstwo przesłanek, które uzasadniają takie działanie. W trakcie zakupów w sklepie jubilerskim, zwłaszcza gdy mamy zamiar kupić obrączki ślubne bądź pierścionek, mamy okazję przymierzyć biżuterię i sprawdzić jak faktycznie będzie się ona prezentować na dłoni. Jeśli zaś zauważymy wzór pierścionka trafiający w nasz gust, ale będzie on zbyt ciasny lub zbyt luźny, złotnik na naszą prośbę dostosuje go do właściwego obwodu albo zrobi nowy. Następnym plusem kupowania bezpośrednio w sklepie jubilerskim jest sposobność skorzystania z rzetelnej wskazówki jubilera. Podpowieon, które kamienie szlachetne będą współgrać z naszą cerą, poradzi nam jak dobrać odpowiedni kruszec, pokaże popularne nurty we wzornictwie, a klientom poszukującym biżuterii na prezent podpowie, co obecnie daje się z okazji komunii, ślubu czy imienin.

Jakie usługi oferuje oferuje jubiler?

Sklepy jubilerskie nie tylko sprzedają swoje dzieła, ale także pełnią inne usługi. Główną z nich jest naprawa zepsutej biżuterii. Jeżeli rozerwał się nam wisiorek lub odpadł kryształek z kolczyka, jubiler w mgnieniu oka i umiejętnie zreperuje go w swojej pracowni. Kiedy otrzymamy w spadku biżuterię po kimś z rodziny, kto miał mniejszy rozmiar palca, jubiler zmieni obwód takiej bransoletki. Na nasze życzenie jubiler wygraweruje również na pierścionku czy zawieszce gratulacje, podziękowania, datę czy też inny ważny dla nas cytat. Z kolei jeżeli chcemy podarować komuś wyjątkowy prezent, ewentualnie mamy własny pomysł na wisiorek czy też pierścionek, możemy zlecić jubilerowi wytworzenie biżuterii według naszego projektu. A jeśli w szkatułce mamy niekompletną czy też niepotrzebną biżuterię, z którą nie mamy co zrobić, zanieśmy ją do sklepu jubilerskiego, gdzie funkcjonuje skup metali szlachetnych.

Lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]