Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

Dowiedz się więcej o pierścionkach zaręczynowych Kraków

Kiedy znajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Przedtem jednakże ma miejsce ta wymarzony przez mnóstwo kobiet moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – niegdyś bez złota i diamentów

Obdarowanie ukochanej pierścieniem to niezwykle stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają postać okręgu, który symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, iż od owego palca prowadzi żyła prowadząca bezpośrednio do serca, tytułowana “vena amoris”. Powszechnie przypuszcza się, iż tradycję wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Na początku wykonywano je ze skóry, z łodyg trzciny, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Drogocennymi pierścieniami ze złota czy srebra obdarowywano tylko wtedy, gdy mężczyźni chcieli ogłosić swoje całkowite zaufanie do przyszłej żony. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, złotem oraz drogimi kamieniami, jednak materiały te w rzeczywistości powszechnie stosuje się do ich wytwarzania zaledwie od paru stuleci, natomiast duży wzrost ich powodzenia można odnotować w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich koszt ma znaczenie?

Rzecz jasna, pożądana biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścionek z dużym diamentem, jednak możliwości swobodnego dobierania różnych kamieni i metali są szerokie. Prócz diamentów stosuje się szafir, rubin bądź szmaragd. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, jak również drewno, jednak w dalszym ciągu na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (żółtego, białego i różowego).
Ile powinniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było pogląd, że narzeczony ma obowiązek zapłacić na niego minimum 2 miesięczne pensje. Cena zakupu zależna jest od rozmaitych czynników: wzoru, wykorzystanego kamienia, ilości karatów czy surowca, skutkiem tego każdy kupi ładny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednak, iż pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności symbolem miłości oraz zaangażowania, zatem jego koszt nie ma wielkiego znaczenia. Kluczowe jest to, czy będzie się podobał naszej przyszłej żonie.

Lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]