Pierścionki z ametystami

Więcej o biżuterii z ametystami na www.ametysty.com.pl

Ametyst to według wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Brazylii, Paragwaju, Australii i Indiach. Jego złoża znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystów miała swoją znaczącą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym połączeniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Broszki czy wisiorki z ametystami można zakładać nie tylko od święta, ale również w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.