Lecznicze właściwości srebra

Czy srebro ma właściwości pro zdrowotne? Jakie są lecznicze właściwości srebra i czy srebrna biżuteria może pomóc diagnozować choroby? Okazuje się, że tak! Sprawdź co oznacza ciemnienie srebrnego łańcuszka i dlaczego warto nosić srebrny pierścionek na małym palcu.

O leczniczych właściwościach srebra można mówić w dwóch obszarach – po pierwsze, srebro w postaci jonów może być spożywane (tzw. srebro koloidalne), po drugie może oddziaływać na nas poprzez kontakt ze skórą i w ten sposób poprawiać nasze zdrowie lub diagnozować choroby. Przyjrzyjmy się bliżej leczniczym właściwościom srebra.

Srebro koloidalne – naturalny antybiotyk

Koralgol – czyli jony srebra połączone z białkiem lub żelatyną zanurzone w roztworze koloidalnym to preparat nietoksyczny, który stosowany jest jako preparat antyseptyczny głównie w okulistyce i dermatologii. Jest to produkt farmaceutyczny i jest wykorzystywany przy produkcji leków. Srebro koloidalne występuje również w postaci suplementu diety. W tej postaci jest to jednak bardzo mocno rozcieńczony koralgol, który działa na zasadzie leku homeopatycznego. Jego działanie ma przede wszystkim opierać się na zabijaniu bakterii i zarazków, zatem spożywanie srebra koloidalnego ma podwyższać odporność, pozwalać radzić sobie z grzybicą, regenerować rany. Choć w internecie znajdziemy wiele informacji na temat leczniczych właściwości srebra koloidalnego, warto pamiętać o tym, że FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) pomimo przeprowadzenia serii badań nie znalazła wystarczających dowodów na to, by potwierdzić lecznicze działanie srebra koloidalnego i by zaakceptować go jako lek. Niewykluczone jednak, że osobom wierzącym w działanie leków homeopatycznych ten suplement diety pomoże.

Srebrna biżuteria, która leczy

Czy noszenie pierścionka może wspierać zdrowie? Podobno noszenie srebrnego łańcuszka na szyi uspokaja i koi nerwy. Pierścionek ze srebra na serdecznym palcu lewej lub prawej ręki obniża ciśnienie krwi. Zaś noszenie dwóch pierścionków (na palcach wskazujących obu rąk) ma pomagać w uspokojeniu układu trawiennego. Osobom, które mają problemy z stresem zaleca się stałe noszenie srebrnego pierścionka na małym palcu lewej lub prawej ręki.

Oczywiście noszenie na palcu pierścionka ze srebra nie uchroni nas przed zawałem, ale jego wspomagającego działania nie warto lekceważyć i jeśli lubicie biżuterię, warto inwestować w taką, która dodatkowo może nam pomóc.

Ciemnienie i jaśnienie srebra w kontakcie z ciałem

Srebro okazuje się również świetnym diagnostą. Noszenie srebrnej biżuterii i jej zachowanie się w kontakcie z naszą skórą może poinformować nas o problemach ze zdrowiem. W jaki sposób? Otóż niektóre choroby wpływają na skład naszego potu – ten zaś może reagować w kontakcie ze srebrem powodując jego jaśnienie lub ciemnienie. Co oznaczają poszczególne reakcje?

Ciemnienie srebrnego łańcuszka przy szyi może oznaczać, że osoba, która go nosi ma problemy z układem endokrynologicznym. Z kolei jeśli ciemny łańcuszek nabierze blasku i zacznie jaśnieć, może to oznaczać zmiany w układzie moczowym i problem z niewydolnością nerek. Dlaczego? Otóż jednym ze składników potu jest mocznik, który powinien być filtrowany przez nerki i wydalany z moczem. Jeśli nerki sobie nie radzą, nasz pot zawiera więcej azotanów mocznikowych. Azot zaś wchodzi w reakcję ze srebrem powodując jego jaśnienie.

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/ciekawostki/lecznicze-wlasciwosci-srebra/