Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Dowiedz się, gdzie zamówić cyrkonie

Podczas procesu tworzenia biżuterii popularnie używa się przeróżne kamienie szlachetne. Są one olśniewającym elementem biżuterii, a równocześnie znacznie zwiększają wartość obrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska rzesza ludzi może pozwolić sobie na klejnoty z prawdziwego zdarzenia wśród swoich ozdób. Znaleziono oczywiście także alternatywne rozwiązania dla mniej zamożnych osób.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane kamienie jubilerskie, nie pojawiające się naturalnie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Zazwyczaj cyrkonia jest bezbarwna, ale wersje z dodatkiem niestandardowych minerałów mogą posiadać wszystkie odcienie, czy też nawet zmieniać się pod wpływem światła. Z uwagi na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – zastosowanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre osiedliły się jako ozdoby w jubilerstwie, ale nie jest to naturalnie jedyne ich zastosowanie. Używa się je między innymi w medycynie (jako przejściowe uzupełnienie zębów mlecznych), w przemyśle lub też do sprawdzania pH w wysokich temperaturach. Swego czasu, dzięki posiadanym właściwościom używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. W przypadku, gdy interesuje nas najbardziej popularna postać cyrkonii, czyli biżuteria, nabyć ją można na przykład przez internet.