Jakie filtry powietrza są odpowiednie dla przemysłu?

Szukasz filtru minipleat? Wejdź na https://marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Przyznajmy to otwarcie: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedno z ostatnich miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia pojawiają się nowe raporty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i dlatego też cały czas poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle istotne (np. w szpitalach).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły PM2.5 oraz pyłki roślin

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach montowanych w obiektach użyteczności publicznej, biurach czy budynkach mieszkalnych świetnie zdadzą egzamin filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich trudnością również większe zanieczyszczenia, jak spaliny, włókna lub zarodniki grzybów. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 warto zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale również na jakość ich produkcji. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę z ocynkowanej stali cechującą się znaczną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgoci, temperatury) i uszkodzenia mechaniczne. Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach minipleat złożony w mini plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż produkty te posiadają znaczną żywotność. Filtry minipleat wytwarzane są w wielu rozmiarach dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie trzeba spełnić najwyższe standardy czystości

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a wytrzymała konstrukcja, również sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wodę, co umożliwia efektywną filtrację w wymagających warunkach (nawet do 80°C). Takie filtry wykorzystywane są tam, gdzie powinny być zachowane najwyższe normy sterylności powietrza, jak na przykład na liniach produkcyjnych w branży optycznej.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46