Nienaturalne linki przychodzące – spam czy SEO?

Kluczową przesłanką, przez którą na witrynę online może być zastosowany filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych surowych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – nie stosuj ich

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie ogromnej liczby fraz kierujących internautów na naszą stronę w sieci. Manipulują one pozycją portalu w wyszukiwarce i tym samym łamią reguły uczciwego SEO ustalone przez firmę Google. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące stosowane są pod postacią artykułów promujących przesyconych licznymi frazami. Szerzy się również proces kupowania linków, co jest nielegalne. Jeśli nieprofesjonalne metody zostaną ujawnione, strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się natychmiastowym zmniejszeniem jej rangi w wyszukiwarce, czasem aż o 30 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Trzeba podkreślić, że jeśli na witrynę zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie ubiegać się o odtworzenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest niestety bardzo pracochłonny i nie gwarantuje całkowitego sukcesu. Jeśli pragniemy zwielokrotnić szansę na sprawne usunięcie filtrów – zasięgnijmy porady specjalistycznej firmy SEO. Specjaliści błyskawicznie ustalą prawdziwą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie prestiżowym podmiotom.