Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, aby była ona chętnie odwiedzana przez użytkowników Internetu. Jednak co zrobić, aby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki poprawnie przeprowadzonej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jakie elementy podlegają optymalizacji stron internetowych?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej artykuły i obrazy. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeśli na stronie znaleźć można słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Dokonując optymalizacji grafiki zwracamy uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Staranna optymalizacja strony pomaga w osiąganiu najwyższych wyników wyszukiwania i podnosi popularność portalu. Optymalizując stronę należy pamiętać o tym, że przede wszystkim ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.