Wyprawy w góry i ich wielka popularność

Jesteś zainteresowany dobrą ofertą wypraw górskich? Nie wahaj się! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Mnóstwo osób spędza swój czas wędrując po górach. Zazwyczaj zaczynają od tras wyznaczonych w polskich Tatrach, z czasem jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wrażeń – ich marzeniem stają się wyprawy w coraz wyższe góry. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w oddalonych od naszego kraju miejscach stają się aktualnie możliwe.

Wyprawy górskie – jak się przygotować?

Aktualnie przed zwolennikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy nasze krajowe i słowackie Tatry, ale również najwyższe wzniesienia Afryki, Meksyku oraz Azji. Bez wątpienia dużym udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Rzecz jasna asysta agencji bardzo dużo ułatwia, ale jej przewodnicy nie wejdą na szczyty za nas. Konieczna jest wysoka kondycja, która pozwoli nam wytrzymać trwającą wiele godzin wędrówkę z naprawdę masywnym, ważącym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z dostosowaną do warunków klimatycznych odzieżą oraz właściwym sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawiane są uczestnikom?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału w wyprawie górskiej – na Pik Lenina, Elbrus, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w podobnych do tego rodzaju wyprawach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu czy przemieszczania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to warunki, które należy bezwzględnie spełniać. Nie możemy zapomnieć również, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Znaczenie ma zatem zdolność pracy w zespole. W czasie wyprawy w góry konieczne jest bezwzględne podporządkowanie się decyzjom podejmowanym przez lidera grupy.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]