Wycieczka na Kilimandżaro – niesamowita podróż do Tanzanii

Poznaj dalsze szczegóły o wycieczce na Kilimandżaro.

Sięganie po wierzchołki gór to fantazja dużej części podróżników, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Silnych przeżyć z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Globtroterów zachęcają w głównej mierze możliwość obserwacji obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, przepiękne widoki, a także zanikające już lodowce. Masyw tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Uhuru i Shira. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymusza właściwą preparację – ze względu na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniające się warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu jest dla turystów znacznym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny cechować się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dziennie.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej gorączce, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się także zrobić zapas leków przeciwko malarii. Przed atakiem choroby ochroni też odpowiednia profilaktyka – używanie preparatów odstręczających owady, a także nakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]