Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Więcej szczegółów o trekkingi Himalaje uzyskasz tu

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to niemało czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć również o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się polem rywalizacji uznanych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na początku należy podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Źródłem kłopotów bywa również samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Wobec tego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejnym plusem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Manaslu lub Annapurny

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje rzadko podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednakże, że te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo nierzadko aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Lhotse. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]