Trekkingi coraz popularniejsze pośród turystów

Skieruj się tu, jeżeli interesuje Cię najkorzystniejsza oferta trekkingów

Chodzenie po wysokich szczytach utożsamiamy przede wszystkim z naprawdę wykwalifikowanymi alpinistami. Jednak do trekkingów zbędne są zazwyczaj tego typu umiejętności – w wielu górach wytyczono bowiem szlaki, z jakimi poradzi sobie każdy miłośnik gór – jeżeli rzecz jasna jest wyposażony w właściwe narzędzia, czyli kijki gwarantujące przyczepność na nierównych szlakach oraz buty z odpowiednią podeszwą. Na najniebezpieczniejszych odcinkach niezbędna będzie też obecność sprawdzonego instruktora, bo ten powie, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc okaże się on niezbędny? W których miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi są niekiedy organizowane w naprawdę trudnym terenie, co powoduje, że potrzebne stają się akcesoria umożliwiające pokonanie szlaku. Najistotniejszymi z nich są niewątpliwie raki, bo zapewnią przyczepność nawet na ośnieżonych szlakach – a na wysokich szczytach spotkać je można także w czasie upałów. Na wysokich podejściach przydatny okazuje się również czekan. Do obsługi tych akcesoriów potrzebne będą odpowiednie kwalifikacje – dlatego niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, bo ten powie im, jak bez ryzyka przebyć trasę.

Trekkingi – w jakich miejscach są najpopularniejsze?

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie szczególnie ciekawych szczytów na Ziemi, a te zazwyczaj są niedostępne dla zwykłych turystów. Najchętniej prowadzone są w wysokich górach – krajowi turyści często wyjeżdżają w słowackie Tatry, a poza tym do Włoch czy na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem wśród miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mogą zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam między innymi w okolicach K2 oraz Broad Peak.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]