szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Szkoła tenisa dla dzieci

Aktywność fizyczna jest niezbędna i pożądana w wszelkiej formie, natomiast nie wszystkie dzieci lubią aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zachęcić je do wysiłku? Do wyboru mamy wiele ciekawych sposobów, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko oryginalny sposób wykorzystania czasu, ale jest również interesującą zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie doświadczenia z tenisem, bo już czterolatki mogą uczestniczyć w zajęciach. Tenisista-amator będzie potrzebował odpowiedniego sprzętu, który zagwarantuje mu komfort gry, efektywną naukę i zadowolenie.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej gry potrzebny jest ubiór do tenisa, obuwie sportowe oraz rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej wątpliwości. Mamy możliwość wyboru spośród szerokiej gamy części, co pozwala na dobór idealnej rakiety. Dobra decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta posiada pewne cechy oraz parametry i to na ich podstawie dopasowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są mniejsze niż te dla starszych graczy. Nierzadko zdarza się, że dorośli kupują swoim pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Pozostaje sprawa rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona ważną rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki zmieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Kiedy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Okres dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na zajęcia tenisa już małe dziecko. Kwestia, która pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy grupowo.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie są źródłem wielu zalet, m.in. dzieci zawierają nowe znajomości, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji i rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego trenera dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]