Spędzasz wakacje w Pieninach? Zapisz się na rafting Dunajcem

Wypoczynek na rzekach kojarzymy głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróżowania, który jest w naszym kraju popularny od ponad wieku i wciąż znajduje nowych sympatyków. W ostatnich kilku latach doczekał się jednakże poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Dostarcza on dużo większe emocje niż pływanie, a w tym samym czasie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się widokami nieosiągalnymi dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting na Dunajcu – dla kogo?

Osoby wybierające rafting po Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich usług dostosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednakże umiejętność pływania i obsługi wioseł, zyskana przykładowo w kajaku albo kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych eskapad. Żeby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej formie i lubić aktywne, czasem nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy rekompensują jednak oszałamiające widoki. Spływ po Dunajcu to kapitalna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca należą bowiem do najbardziej interesujących krajobrazowo regionów Polski, a nawet całej Europy. Rafting Dunajcem to także doskonała opcja dla miłośników adrenaliny, ponieważ szlak bogaty w wiele przeszkód i meandrów dostarczy wielu niezapomnianych emocji.