Kochasz góry i masz kondycję? Spróbuj trekkingu górskiego!

Nigdy wcześniej nie znalazłeś tak korzystnej oferty trekkingu!

Górskie wycieczki mają wiele form. Od spokojnych przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby uczestniczyć w tych ostatnich, konieczna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek otrzymujemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni stopień trudności do swoich zdolności

Skala trudności jest zależna od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści klasyfikują trzy stopnie trudności pieszych wypraw w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do większego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej oraz co najmniej elementarnej praktyki w górach – np. w polskich Tatrach. Ostatni poziom to wyprawy dla uczestników z wysoką sprawnością fizyczną, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także przyzwyczajonych do ciężkich warunków biwakowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego rodzaju aktywności najbardziej upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o inne góry na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem szczycą się Alpy, wschodnia część Karpat, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, a także bałkańskie Góry Przeklęte. Osoby najbardziej zaawansowane w trekkingu powinny natomiast spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]