Dresy sportowe – swoboda ruchu i ochrona przed chłodem

Dresy Hummel męskie zamówisz na sklep-hummel.pl.

Dres to dla mężczyzn jedno z najwygodniejszych ubrań, noszone zarówno do uprawiania sportu, jak i w trakcie słodkiego leniuchowania w domu. Zakładany jest na co dzień przez profesjonalnych sportowców, gwiazdorów czy biznesmenów, zawsze wtedy, gdy niezbędna jest swoboda ruchów. Dres przestał już od pewnego czasu być postrzegany jako odzież sportowa, lecz w dalszym ciągu jest to jego najczęstsze wykorzystanie. I każdy kto uprawia sport nawet sporadycznie, musi mieć w swojej szafie przynajmniej jeden dres sportowy.

Dresy sportowe – zasłaniają ciało przed powiewami wiatru oraz opadami

Wiele osób myśli, iż można wrzucić na siebie jakiekolwiek spodenki i koszulkę i już możemy trenować. To błąd – poprawnie dopasowana odzież sportowa dostrzegalnie zwiększa nie tylko skuteczność, ale i wygodę treningów. Takim strojem są także dresy sportowe. Powinno się mieć na uwadze, iż dres musi mieć poprawnie dopasowany rozmiar, co zagwarantuje optymalną swobodę ruchu ciała, a równocześnie nie pozwoli, żeby w czasie treningu czy rozgrzewki będą drażnić nas obwisłe rękawy. Dres jest generalnie ubiorem niezastąpionym dla osób trenujących przez cały rok – pozwala na ćwiczenia na zewnątrz nawet w zimowe dni, ochraniając ciało przed deszczem czy lodowatymi podmuchami wiatru. Z kolei latem dres sportowy umożliwia także regulację temperatury ciała. Nakładając dres można zredukować zagrożenie udaru słonecznego. Dres zasłania większą powierzchnię skóry przed promieniowaniem UV, co w dużej mierze może ograniczyć ryzyko przegrzania. Ważne jest, żeby w gorące dni podczas ćwiczeń używać dresu sportowego wykonanego z tkaniny, która umożliwia znakomity przepływ powietrzajak również ekspresowo wysycha, dzięki czemu na zapoconym dresie nie będą mnożyć się zarazki i grzyby.

Dres sportowy od cenionego producenta – czy warto?

Odpowiedź na to pytanie jest dość oczywista – opłaca się nabywać stroje wyższej jakości, a taką z pewnością zawsze będzie odzież sportowa opracowana przez uznanego producenta. Jest to mimo wszystko bardziej opłacalne, jako że markowy dres sportowy będzie zdecydowanie bardziej odporny na naprężenia oraz przetarcia, w związku z tym będziemy dłużej go używać, co wynagrodzi po kilku miesiącach cenę jego zakupu. Wypada uwydatnić, że producenci, którzy osiągnęli już wysoką pozycję na rynku akcesoriów sportowych, stale starają się ją utrzymać, więc ich produkty z kolejnych kolekcji odzieżowych muszą zachować swoją odpowiednią jakość.

Lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]