Zalety okien skrzynkowych

Chcesz kupić okna skrzynkowe drewniane? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Okna skrzynkowe utożsamiamy zwłaszcza z zabytkowymi obiektami. Nierzadko spotkać je możemy w starych kamienicach, starych domkach lub pałacach. Dziś są one produkowane zwłaszcza z myślą o założeniu w tego typu, bo zastosowanie tego typu okien oczekiwane jest przez urzędników. Należy jednak zauważyć, iż z uwagi na ich względy wizualne coraz częściej zakładane są także we współczesnych budynkach. Szczególnie, że obecne modele są równie wydajne, co okna wyprodukowane starymi sposobami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są wytwarzane?

Okna skrzynkowe – konstrukcja

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Składają się z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to swego rodzaju izolator, który chroni wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach nierzadko dzielone są na cztery elementów – te u góry, mniejsze skrzydła są otwierane oddzielnie i niegdyś były wykorzystywane do wentylowania wnętrz. Taka konstrukcja najlepiej sprawdzi się w budynkach wzniesionych przed laty – na przykład chatach ceglanych.

Wykonanie okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, tak jak inne rodzaje, powinny być wyprodukowane z odpowiedniego materiału. Dotąd najchętniej wybierano sosnę lub modrzew, lecz od niedawna ich producenci stosują również drewno egzotyczne. Gatunki takie jak przykładowo meranti okazują się bowiem znacznie bardziej wytrzymałe na wpływ wilgoci, wiatru oraz skrajnych mrozów.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]