Piaskowiec elewacyjny to materiał szeroko stosowany w budownictwie. Stał się popularny nie tylko jako materiał wykończeniowy w środku budynków, ale także na fasadach. Sprawdźmy zatem co dokładnie przesądza o jego powszechnym użyciu.
Do czego stosowany jest piaskowiec elewacyjny?
Niezwykle popularnym materiałem używanym w czasie wykańczania domów jednorodzinnych oraz ich ścian zewnętrznych jest piaskowiec elewacyjny. Występuje w wielu wersjach kolorystycznych – od łososiowego, przez zielony aż po czerwony. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie barwami, strukturą i rodzajem – wyróżniamy płytki płaskie, nieregularne, jasne, o łupanych krawędziach. Niektóre odmiany tego materiału mienią się delikatnym blaskiem, dzięki zastosowaniu odrobiny kwarcytu. Z tego względu piaskowiec znakomicie sprawdza się w jako element ozdobny – w lokalach mieszkalnych, na tarasach i jako materiał okładzinowy. Stanowi doskonały element na ścieżki ogrodowe, schody, a nawet wykończenie elewacji.
Piaskowiec elewacyjny testowany w najtrudniejszych warunkach
Kluczową właściwością piaskowca jest jego wielka niewrażliwość na niekorzystne warunki środowiskowe. Płyty okładzinowe prezentują się świetnie przez co najmniej 30-40 lat. To surowiec pochodzenia organicznego, który nie podda się działaniu wiatru, wzmożonych opadów i będzie stanowić wielki atut dla naszej nieruchomości. Na rynku znajdziemy wiele typów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych.