Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Tu kupisz akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były zamocowane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają aktualnie sporo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, listwy fazujące czy pozycjonujące, stożki i korki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować odpowiedni odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające złączenie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse umożliwiające utrzymanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób pominąć też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te mają w swojej ofercie wysokiej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Rasto czy Peri i są dostępne w rozsądnych cenach.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]