Wynajem szalunków – dobre strony

Szukasz więcej informacji o wynajmie szalunków? Doskonale trafiłeś! Wejdź w to miejsce

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są ze sklejki, ale można zaobserwować też wersje wykonane ze stali, a czasem również tworzyw sztucznych. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak z uwagi na duże ceny nie wszystkie ekipy budowlane posiadają własne szalunki. Gdy będą niezbędne, mają szansę wszak po prostu je wynająć – tym bardziej, że wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków będzie dobrym pomysłem dla firm często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli jednak wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą danej ekipy, warto rozważyć atuty, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy w roku jest bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć również o komforcie, gdyż przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować pokaźne wydatki.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, która firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Warto zdecydować się na usługi firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlanych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki okażą się wytrzymałe i funkcjonalne. Naprawdę istotna będzie również troska o kontrahenta – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest czas startu robót nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wątpliwości warto zaś skorzystać z internetu i sprawdzić, co o ofercie danego przedsiębiorstwa mówią poprzedni kontrahenci.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]