Projekty domów z bali – zalety

Zamów domy z bali Kraków

Domy z bali to jeden z najstarszych typów budynków mieszkalnych. Najczęściej wykonuje się je ze świerku lub jodły. Chociaż ich budowa znana jest od stuleci, nadal spotkać można rzesze zwolenników. Nie może to jednak dziwić – posiadają wszak mnóstwo zalet, a te powodują, że grono ich właścicieli wciąż rośnie. Mogą przybierać wszystkie kształty, budowane są z przyjaznych dla środowiska materiałów, świetnie się prezentują i – co najistotniejsze – są naprawdę komfortowe. Należy nadmienić też o tym, iż budowa budynku z bali jest znacznie prostsza niż murowanego. Ich lokatorzy mogą cieszyć się również zdrowym klimatem, który pozytywnie wpływa między innymi na układ oddechowy.

Projekty domów z bali – jakie najpopularniejsze?

Część czytelników jest zdania, że projekty domów z bali za każdym razem nawiązują do historycznej zabudowy. Rzeczywiście często tak jest, ale powinniśmy nadmienić, iż domy z bali mogą także mieć inne formy. Dziś realizuje się też nowoczesne projekty domów z bali, które nie przywodzą na myśl budynków wiejskich. Domy z bali mogą też posiadać elewację, co sprawia, że prostsze okazuje się urządzenie przestrzeni – zazwyczaj wykorzystuje się po to płyty regipsowe.

Jakiemu architektowi powierzyć projekty domów z bali?

Jak łatwo stwierdzić, zaprojektowanie domu z bali jest znacznie trudniejsze niż zwykłego. Dlatego decydując się na taki rodzaj obiektu, dobrze sprawdzić, jakie domy zrealizował już dotąd wybrany projektant. Bezwzględnie sprawdźmy również, czy jego twórczość nam się spodoba. Ważne jest oprócz tego to, jakiej firmie zlecimy wzniesienie domu. Oczywiście najlepiej wybierać te doświadczone w takich inwestycjach. Dobrym pomysłem okaże się również na pewno znalezienie firmy, w której współdziałają razem profesjonalni cieśle i kreatywny architekt – wtedy dom na pewno zostanie wybudowany prędko i bez zbędnych problemów.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]