Wilgoć jest ogromnym niebezpieczeństwem dla naszego domu. Dlatego tak istotne jest wykonanie izolacji przeciwwodnej, bo ta ochroni go przed niekorzystnym działaniem wody znajdującej się w gruncie. W wielu sytuacjach wystarczające będą izolacje przeciwwilgociowe, jednak gdy budynek wzniesiony będzie na terenie bez odpływu wody deszczowej, potrzebne okaże się wykonanie izolacji przeciwwodnej. Jej użycie rekomenduje się również, jeżeli dom zlokalizowany jest na terenie poniżej poziomu wody. Ważne jest, aby wilgoć nie uszkadzała obiektu w wyniku naporu na jego mury. Jakie zatem typy izolacji przeciwwodnych wyróżniamy? I w końcu – jakiej ekipie powierzyć wykonanie izolacji przeciwwodnej?
Jakie izolacje przeciwwodne okażą się właściwe?
Istnieją trzy typy izolacji przeciwwodnych. Pierwszy typ to izolacje lekkie, które wykonywane są, gdy nie ma znaczącego niebezpieczeństwa ze strony wilgoci. Jeśli natomiast woda okazuje się dużym problemem, należy postawić na któryś z 2 pozostałych rodzajów izolacji. Średnie stosuje się głównie na obszarach z podłożem spoistym, bo tam często zbiera się woda. Izolacje ciężkie są zaś stosowane na terenach, gdzie notuje się wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia podtopień – te izolacje powinny cechować się wysoką wytrzymałością oraz zabezpieczać obiekt także przed silnie napierającą wodą.
Izolacje przeciwwodne – znalezienie ekipy
Jak nietrudno się domyślić, wytrzymałość izolacji przeciwwodnych wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców obiektu. Dlatego powinniśmy przemyśleć wybór ekipy, która je założy. O jakich rzeczach zatem musimy wiedzieć wybierając firmę, która zrobi izolacje przeciwwodne? Najistotniejsze z pewnością okażą się umiejętności jej pracowników – warto zatem dowiedzieć się, jak długo działa ona na rynku hydroizolacji oraz jak opisują zakończone przez nią projekty wcześniejsi klienci.