Ekologiczne domy drewniane i ich zalety

Kup domy drewniane Kraków.

Jeszcze jakiś czas temu bardzo dużą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z cegły kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Z tego powodu z chęcią decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie niezwykle wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na ekosystem. W domach z drewna nie używa się surowców syntetycznych. Z uwagi na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby taki budynek ocieplić. Nie jest używana także papa. W efekcie domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu bardzo dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem. Bardzo dobrze prezentują w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu czy wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia doskonałe samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach drewnianych panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono też bardzo dobrze natlenione. Domy wykonane z drewna rewelacyjnie nadają się dla osób cierpiących na alergię, chorych na astmę i osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i bardzo piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by podjąć decyzję o ich budowie.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]