Dźwigar – niezastąpiony w budownictwie

Potrzebujesz dźwigarów? Odwiedź ten adres

Szalunki to struktury niezastąpione na większości budów. Dzięki nim możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu murom wylewanym z betonu, jak również wykonanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki są też niezastąpione przy formowaniu sufitów – wówczas ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania wzniesienie jakiegokolwiek wielopiętrowego budynku byłoby niemożliwe. Dźwigary sprawiają, że strop nie zapada się zaraz po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich tworzyw wytwarza się dźwigary? Jak można je kupić?

Z jakich materiałów wykonane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na potężne, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Skutkiem tego jego istotnym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość produkcji i typ wykorzystanych w tym celu materiałów. Te powinny być dokładnie dobrane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najodpowiedniejszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak sosna, topola, olcha czy buk. Ogromnie istotne jest także odpowiednie pokrycie dźwigarów impregnatem, które zabezpieczy je przed negatywnym oddziaływaniem wilgoci, spoiw i pozostałych ciekłych preparatów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Podmioty, które na co dzień zajmują się budową wielokondygnacyjnych budynków mają swoje dźwigary. Ich kupno oraz przechowywanie generuje jednak pewne wydatki. Natomiast przedsiębiorstwa, które tylko okazjonalnie akceptują zamówienia tego rodzaju, mogą ustrzec się nadmienionych problemów. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, jak również innych elementów szalunków.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]