Czy warto posiadać baseny kąpielowe?

Więcej informacji o basenach

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to też wielka przyjemność, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do ośrodków spa albo pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe czy wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest więc niezbędny do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia ilość typów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać proste rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa również ogród lub halę basenową. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do wypoczynku, warto zdecydować się na specjalne schody. Tego typu elementów jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]