domy góralskie projekty, domki góralskie

Coraz częściej wybieramy projekty domów góralskich

Drewniana zabudowa przez lata była zastępowana przez domy ceglane. Obecnie jednak zauważyć można fakt, iż zainteresowanie nimi powoli się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane posiadają bowiem wiele atutów. Najważniejszym jest niewątpliwie styl – pasują zarówno do willowej, jak i wiejskiej zabudowy. Istotne jest także to, iż domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, gdyż są wykonywane wyłącznie z odnawialnych materiałów. Drewno może również absorbować promieniowanie pochodzące od telewizorów i filtrować powietrze, a to powoduje, iż ich lokatorzy lepiej się wysypiają oraz dbają o układ oddechowy.

Mnogość projektów domów góralskich

Najpopularniejszym typem domów z drewna są oczywiście budynki przywodzące na myśl tatrzańską architekturę. Nierzadko wykonywane są z bali, natomiast sposób ich wykończenia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Oczywiście znajdziemy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym guście. Nierzadko też widuje się projekty domów góralskich, które łączą różne stylistyki – na przykład elementy betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zlecić także, kiedy chcemy wybudować je poza górami.

Jakiemu architektowi powierzyć projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na wygodę życia w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, według jakiego jest wybudowany. Dlatego decydując się na takie rozwiązanie, warto obejrzeć dotychczasowe realizacje twórcy i przeczytać, co myślą o nim wcześniejsi klienci. Istotne jest, by w jego portfolio było sporo projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy pewność, że nasze zamówienie będzie dobrze wykonane i spełni nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach dobrze również sprawdzić się, czy architekt współpracuje z ekipą, która wzniesie obiekt – w ten sposób inwestycja skończy się prędzej.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]